Jak na nerovnoměrnou distribuci tepla v soustavě

Délka čtení: 55 sec.
Jak na nerovnoměrnou distribuci tepla v soustavě

Hlučné radiátory, rozdílná teplota v místnostech, příliš velká spotřeba energie - pravděpodobně jste se setkali s těmito běžnými stížnostmi zákazníků. Existuje snadný způsob, jak si s nimi poradit - hydronickým vyvažením topné soustavy.

Až dosud jste se museli při vyvažování spolehnout na standardní nastavení od výrobců, vycházet z obecných tabulek nebo postupovat podle svých zkušeností nebo doporučení od výrobců radiátorů a termostatických ventilů. Výsledkem je, že mnoho otopných soustav nepracuje efektivně. Ve skutečnosti z průzkumů víme, že 82% otopných soustav ve stávajících budovách bylo jen v Německu v roce 2017 nesprávně vyváženo (CO2online, 2017).

Základní nebo nedostatečné hydronické vyvážení otopné soustavy se může stát komplikací pro každého instalatéra, když jej majitelé domů neustále kontaktují kvůli vyřešení nerovnoměrné distribuce tepla v jejich domově a špatnému pohodlí.

Hydronické vyvážení lze nyní provést rychlejším a snadnějším způsobem s pomocí čerpadel Grundfos a mobilní apliakce Grundfos GO. Podívejte se na video a přečtěte si celý článek na našem webu.

Titulky ve videu zvolíte přes ikonu nastavení  vpravo dole pod videem.